У зв'язку з нестабільним курсом валюти ціни уточнюйте у менеджера!

Все про керамічну черепицю

Керамічна черепиця була відома і застосовувалася в Європі ще в далекі часи, тому вона по праву вважається одним з найстаріших видів покрівельних покриттів. Це найбільш натуральний, екологічно чистий матеріал серед аналогів.  Популярність керамічної черепиці на сьогоднішній день непохитна, навіть враховуючи появу на ринку великої кількості нових сучасних і недорогих покриттів.  

Примітно, що вікова технологія виготовлення натуральної черепиці не втратила своєї актуальності і понині. Основним вдосконаленню лише зазнало  виробниче обладнання. Незмінним є головний принцип отримання черепиці, а саме, з суміші глини і спеціальних домішок (пластифікатори) формуються черепки, які після піддаються сушці і випалу при температурі приблизно 1000 °С. Від якості самої суміші і дотримання всіх технологічних аспектів залежить подальша морозостійкість і водонепроникність керамічної черепиці.

Етап випалу забезпечує керамічної черепиці її фірмовий червоно-коричневий колір за рахунок домішок в глині окислів заліза. При подальшій експлуатації вона покривається патиною і темніє. На сьогоднішній день сучасне виробництво дозволяє розширити гаму кольорів і відтінків керамічної черепиці, завдяки процесу ангобирования. Для цього поверхню заготовки покривається спеціальним складом   ангобом, що представляє собою суміш порошкоподібної глини з мінеральними речовинами і водою. Саме склад мінеральних речовин і відповідає за прояв різних кольорів і відтінків при випалюванні черепиці. Колір такого покриття вже не змінюється з плином часу.

Застосовується також і інший спосіб покриття черепиці   глазурирования. Під глазур'ю мається на увазі склоподібна маса, яку попередньо наносять на заготовки черепиці перед випаленням. Надалі вона твердне і утворює кольоровий захисний шар.

У суворих кліматичних умовах з високою ймовірністю опадів застосовуються пазові види керамічної черепиці, які оснащені подвійним замком (пазом) по вертикалі і горизонталі з метою підвищення герметичності покрівлі. Таке покриття надійно захищає підпокрівельний простір від проникнення дощу або снігу.

Звернемо Вашу увагу, що окремі черепки можуть дещо зміщуватися відносно одна до одної поблизу місця з'єднання. Ця особливість черепичної покрівлі забезпечує стійкість до деформацій, викликаними сильним вітром, усадкою будівлі або іншими причинами.

Важливими плюсами керамічної черепиці служать необхідність у мінімальному догляді і низька ймовірність поточного ремонту. Гарантований термін експлуатації даного покрівельного покриття може складати сотні років. Крім того, природні властивості глини відповідають за низьку теплопровідність і хорошу шумоізоляцію керамічної черепиці. В хаті з таким покриттям практично не чутний шум дощу, у спекотні літні дні - прохолодно, а взимку – навпаки тепло.

Додатковими перевагами черепичної покрівлі є надійність, вогнетривкість, відсутність виділень шкідливих речовин, гарний і вишуканий зовнішній вигляд.

Серед світових виробників керамічної черепиці одним з лідерів вважається компанія Braas, покрівельне покриття якої характеризується максимально високою якістю, стовідсотковою гарантією та широким асортиментом. Каталог продукції Braas нараховує більше трьохсот найменувань, у тому числі декоративні елементи для дахів, різноманітні профілі і величезний вибір відтінків черепиці, а також усі необхідні види комплектуючих. Німецька  компанія-виробник надає тридцятирічний гарантійний термін на всі види своєї продукції.