У зв'язку з нестабільним курсом валюти ціни уточнюйте у менеджера!

Будівництво даху. Типи дахів

Дах як елемент зовнішньої обробки будинку найбільшою мірою схильна до впливу  впливу різних атмосферних явищ, поривів вітру. Виходячи з цього, всі складові частини конструкції даху повинні володіти такими характеристиками - міцність, зносостійкість, гідро - і теплоізоляція, стійкість до хімічних і біологічних забруднень, перепадів температур і атмосферних явищ.

Будівництво даху. Типи дахів

Згідно з вітчизняним і світовим Стандартам перед початком будівництва даху необхідно розрахувати її правильний ухил, на що впливає кліматичні умови місцевості. Наприклад, у разі рясних атмосферних опадів ухил повинен становити 45 градусів, а в районах з частими сильними поривами вітру скати даху зобов'язані бути більш пологими.

Залежно від архітектурних характеристик даху поділяються на сумісні і горищні (похилі). Суміщені дахи плоскі, не мають ухилу. За технології їх зведення гідроізоляційний матеріал (руберойдно покриття) укладається прямо на горищне перекриття. Водостік на плоских дахах завжди внутрішній. Даний тип даху в основному використовується при будівництві господарських будівель і невеликих промислових споруд.

У приватних житлових будинках найбільшою популярністю користуються похилі або скатні дахи. Вони являють собою каркас з похилих балок, настилу і покрівлі. В залежності від конструкції дерев'яного каркаса похилі дахів можуть бути односхилі, двосхилі, вальмовиє, датські (напіввальмові), багатощипцеві.

Односхилі дахи частіше зустрічаються у будівлях із стінами різної висоти і характерні для прибудованих частин будинку. Двосхилі представлені двома площин, що утворюють між собою деякий кут. Відмінною особливістю вальмових дахів є наявність двох додаткових схилів, що прилягають з різних сторін до двосхилим даху. В результаті дах налічує 4 ската різної форми. У датських або полувальмовых дахів вальмовый скат має неповну висоту даху, що привід до появи трикутного отвору.

Многощипковые  конструкції вважаються найбільш складним варіантом скатних дахів, так як вони дозволяють за допомогою фантазії архітектора і замовника створити абсолютно неповторну індивідуальну форму даху власного будинку.

Об'єднані даху також складні у виконанні за рахунок поєднання зламаних форм, куполів і конусів.