У зв'язку з нестабільним курсом валюти ціни уточнюйте у менеджера!

Готуємо покрівлю до зими

Як і будь-яка інша річ, покрівля потребує до себе певної уваги і догляду не залежно від початкових технічних характеристик і гарантій виробника. Широкий асортимент сучасних матеріалів дозволяє в значній мірі полегшити і мінімізувати процес догляду за покрівлею.

Правда, ні в якому разі не варто повністю покладатися на гарантійні запевнення. Як мінімум,  необхідно затратити деякий час на підготовку покрівлі до осінньо-весняному дощового сезону і морозною сніжної зими. Особливу увагу рекомендується звернути на саму поверхню покрівлі, її кріплення, герметичність швів, місця примикання, систему водовідведення, включаючи жолоби, воронки, труби. Своєчасна підготовка позбавить Вас від необхідності термінового ремонту цих елементів при несприятливих умов погоди.

Предосенне-зимова підготовка повинна включати в себе очищення поверхні покрівлі та елементів системи водовідведення від сміття, гілок, листя, так як це зменшує навантаження на матеріал і ймовірність накопичення згубною вологи. Наприклад, восени найбільшої шкоди покрівлі та елементів водостічної системи наносять листя, що затримують вологу і засмічують водостоки.  

У зимовий період ворогом покрівлі є льоду, що утворюються з-за перепаду температур між підпокрівельних простором (горищем) і зовнішнім повітрям. Вони завдають значної шкоди водостічній системі. З метою захисту внутрішнього водостоку і забезпечення вільного стоку води в каналізацію встановлюється пробкоспускной кран в період, що передує морозів. Крім того, важливо закрити спеціальними лотками воронки водостічної системи для виключення вірогідності засмічення і закупорювання снігом водостічних труб.

Очищення покрівлі  можна проводити як за допомогою фахівців, так і власними силами за умови виконання основних рекомендацій. Так, досить з певною періодичністю самостійно зчищати завали снігу з даху особливо при тривалих і рясні снігопади. Незалежно від характеристик покрівельного матеріалу варто використовувати для очищення дерев'яну лопату або пластмасовий інструментарій, але ніяк не металевий! При очищенні снігу, на поверхні покрівлі повинен залишатися тонкий шар снігу, який не створює навантаження і виконує захисну функцію.

Не меншу небезпеку, ніж сніг, і несе утворення бурульок по краях покрівлі. Їх необхідно своєчасно видаляти для запобігання безпосередньої загрози здоров'ю мешканців будинку і масової навантаження на елементи покрівлі та водостічної системи.


І так, застава довгострокової служби будь даху полягає в адекватній витрати часу і зусиль на її догляд за мірою необхідності, що дозволити зберегти комфорт і затишок в будинку на тривалий період.