У зв'язку з нестабільним курсом валюти ціни уточнюйте у менеджера!

Водостоки і водостічні системи

Найбільш небезпечним ворогом навіть самої якісної і високопрофесійної покрівлі є волога. Тому захист будівлі від впливу навколишнього середовища та атмосферних опадів в повній мірі залежить від точності підбору покрівлі і відповідної їй водостічної системи.

Поняття водостічної системи включає в себе такі елементи, як жолоби, кронштейни, елементи кріплення, перехідники, зливоприймачі, уловлювачі для сміття, воронки водостоку, труби, хомути, коліна. Кожен окремий компонент виконує свою важливу функціональне навантаження, в цілому впливає на справне функціонування всієї системи. Так, коліна необхідні для повороту труб, виводять воду з жолобів, в потрібному напрямку, а сектора труб скріплюються за допомогою хомутів. Невід'ємною складовою водостічної системи служить спосіб відведення води від будівлі. Можливими варіантами можуть бути -  дренаж, яма, спеціальні ємності.

На сучасному ринку будівельних матеріалів представлені різні водостічні системи, при виборі яких необхідно враховувати технічні характеристики, якість матеріалів , асортимент комплектуючих. Зупинимося на деяких з них. 

Ринви і водостічні системиГарячеоцинкована сталь з двостороннім облицюванням полімерами (пластизол або пурал) є сучасним аналогом звичної до нещодавно оцинковки, але володіє більш високими технічними характеристиками. А саме, широким діапазоном температур, що дозволяє застосовувати її в будь-яких кліматичних умовах. Крім того, яскравими особливостями гарячеоцинкованої сталі служать високі декоративні якості цього матеріалу, широка колірна гамма полімерного покриття.

Масове застосування на сьогоднішній день отримали водостічні системи на основі пластику. Серед їх основних переваг можна виділити високу міцність, стійкість до корозії, температурних змін. Варто зазначити, що матеріал забарвлюється в певний колір ще при виробництві, і він зберігається протягом усього періоду експлуатації.

Алюмінієві водостічні системи позиціонуються професіоналами як довговічні і надійні, так як прекрасно експлуатуються в суворих кліматичних умовах, добре витримують низькі температури, стійкі до корозії.

Водостічні системи з міді в порівнянні з іншими матеріалами, з одного боку, є найбільш довговічними (гарантований термін застосування 200 років), з іншого  - мають найбільшу вартість (усі елементи даної системи виготовляються виключно з міді).

Цинк-титанові водостічні системи, , як і алюмінієві, за рахунок своїх фізико-технічних характеристик можуть використовуватися в суворому кліматі.

М'яка покрівля

Невід'ємним елементом будь-якого будинку є дах, тому до вибору відповідного матеріалу необхідно підійти з усією серйозністю і відповідальністю. Для цього варто ознайомитися, як мінімум з їх технічними характеристиками і властивостями. Більш докладно зупинимося на матеріалах, що відносяться до групи м'якої покрівлі. На сьогоднішній день саме їм віддають перевагу більшість архітекторів, дизайнерів і будівельників.

В основі м'якої покрівлі лежить матеріал під назвою стеклохолст, головним плюсом якого є стійкість до гниття при постійному контакті з водою. Завдяки даній характеристиці, покрівельний матеріал отримав статус найбільш довговічного серед аналогів.

На додаток стеклохолст просочується бітумом, піддається різним видам модифікації. Так, зовнішня поверхня матеріалу покривається захисною кам'яної посипкою, виконує ще і декоративну функцію, а внутрішня поверхня - посипанням з дрібних гранул або кремнієвого піску. Крім того, на неї може наноситися клейовий шар для забезпечення герметичності покрівельного покриття.

Ще одним представником м'якої покрівлі є покрівля під мідь, , яка характеризується порівняно високою вартістю щодо інших матеріалів.  Це пов'язано з технологією виробництва, що передбачає процес окислення аркушів. Окислення дозволяє підсилити захисні функції покрівельного матеріалу і створити особливий естетичний вигляд покрівлі.
 
М'яка покрівля досить проста в експлуатації за рахунок нижньої клейкої поверхні, що значно спрощує процес монтажу покриття навіть для непрофесіоналів, а також забезпечує високий рівень герметичності покрівлі. Вона не вимагає спеціального обладнання та додаткових витратних елементів.

Можливе застосування металевого карниза (капельник) при монтажі м'якої покрівлі, що забезпечує захист покрівлі від вологи і надає їй лаконічний закінчений вигляд.

Важливим аспектом укладання м'якої покрівлі служить облаштування вентиляції. Тільки правильна вентиляція підтримує довговічність покрівельного покриття і покрівлі в цілому, так як яке утворюється при відсутності вентиляції конденсат в підпокрівельному просторі сприяє поступового руйнування дерев'яних елементів. Вентиляція виконує і інші функції, серед яких зниження температури повітря в приміщеннях в літній період, запобігання утворення льоду взимку.

Таким чином, простота і доступність монтажу м'якої покрівлі не повинні дозволяти нехтувати рекомендованими інструкціями і правилами від виробника. Виключно  правильний монтаж забезпечує створення надійної покрівлі з максимальними захисними властивостями.